Chcesz tanio i ekologicznie ogrzać mieszkanie – wybierz piec na ekogroszek

 

Wiadomo, że gdy myślisz o ogrzewaniu mieszkania lub domu, zastanawiasz się nad bardzo wieloma kryteriami. Na przykład zależy ci na tym, by uzyskać jak najwięcej ciepła, a przy tym nie wydać majątku zimą. Wiele osób bierze tez pod uwagę aspekt ekologiczny, bo nie chcą zatruwać środowiska i swojego najbliższego otoczenia. To właśnie dlatego tak częstym wyborem jest popularny piec na ekogroszek. – Tego rodzaju piec to rozwiązanie, które zawsze rekomenduję moim klientom – mówi Janusz Krawczyk ze sklepu sklep.auroks.pl , który zajmuje się doradztwem cieplnym i podpowiada klientom, jaki piec będzie najlepszy do ich domu.

 

 

Co to jest ekogroszek? Jest to pewnego rodzaju forma węgla kamiennego lub brunatnego. Paliwo takie jak ekogroszek to paliwo stałe, uzyskiwane jest ono z węgla o wysokiej kaloryczności. Co to oznacza? Wyjaśniając najbardziej potocznym językiem – z kilograma kalorycznego węgla będzie więcej ciepła niż z kilograma węgla o niższej kaloryczności. Dlatego piec na ekogroszek grzeje bardzo wydajnie.

 

Nowoczesny dom ogrzewany popularnym piecem na ekogroszek.
Dom ogrzewany popularnym piecem na ekogroszek.

 

A co z ekologicznością? Piec na ekogroszek to rozwiązanie przyjazne dla środowiska. Do produkcji ekogroszku używa się węgla mającego niski procent siarki, więc produkty spalania nie są nią zanieczyszczone. A to właśnie siarka sprawia, że dym z komina jest gryzący, duszący i ma negatywny wpływ na środowisko.

 

 

Piec na ekogroszek to tez rozwiązanie przyjazne dla portfela, bo jest nie tylko wydajny, ale też sam ekogroszek należy do jednego z tańszych paliw do ogrzewania domów.