Co dają skany 3D

 

Łatwo jest wyobrazić sobie co zyskamy dzięki drukarkom 3D. To jest proces twórczy, w wyniku czego powstaje coś nowego. Jednak technologia skanu 3D jest bardziej tajemnicza. Mimo to skanery 3D są dostępne w asortymencie http://www.solveere.pl/uslugi/23-skanowanie-3d.html/ i wielu firm działających w branży druku 3D. W jaki sposób można je wykorzystać? Gdzie są one potrzebne?

 

 

Skan 3D – gdzie się go używa?

Technologia skanów 3D podobnie jak wszystko co związane z drukowaniem 3D ma zastosowanie głównie profesjonalne. To oznacza, że w warunkach domowych potencjał tej technologii zostanie wykorzystany może w kilku procentach. Jeżeli chodzi o to gdzie można wykorzystać tę technologię , to możliwości są praktycznie nieograniczone:

  • medycyna,
  • kryminalistyka,
  • architektonika,
  • archeologia,
  • inżynieria,
  • tworzenie filmów,
  • tworzenie prototypów.

A to i tak tylko ułamek dziedzin gdzie można wykorzystać tę technologię. Możliwości są naprawdę duże, ponieważ dzięki skanerom 3D można skanować zarówno drobne elementy takie jak np. śrubki, oraz całe wnętrza budynków, a nawet budynki z zewnątrz. Wszystko zależy od technologii jaką zamierzamy wykonać skan 3D.

 

Skanowanie 3d to nowoczesna metoda, coraz bardziej popularna.
Skanowanie 3d to nowoczesna metoda.

 

Oczywiście nieodłącznym elementem technologii skanu 3D są drukarki 3D – one pozwolą drukować zeskanowane obiekty, lub ich części. Dzięki temu w medycynie będą mogły znacznie szybciej powstawać różnego rodzaju protezy i implanty. Do filmów będzie można znacznie szybciej tworzyć różnego rodzaju rekwizyty.

 

 

 

Możliwości skanu 3D są naprawdę duże – już dzisiaj jest to technologia bardzo intensywnie wykorzystywana. W przyszłości jej rozwój jest oczywisty, a wtedy jej możliwości jeszcze wzrosną.