Obecny przemysł w dużej mierze opiera się na produkcji wyrobów blaszanych. Popyt na nie jest ogromny co wynika z licznych zalet blachy. Trudno dziwić się więc, że usługi gięcia cnc blach cieszą się tak dużą popularnością. To właśnie dzięki gięciu cnc http://gubad.com/uslugi/giecie , może dostarczać swoim klientom blachy o najbardziej skomplikowanych wzorach oraz nietypowych kształtach.

Zacznijmy jednak od początku – na czym polega gięcie cnc?

Zgodnie z obowiązującą definicją jest to proces kształtowania blach oraz wyrobów metalowych. Celem jest całkowita i trwała zmiana dotychczasowej krzywizny obrabianego tworzywa. Gięcie cnc wykorzystuje w procesie technologicznym zaawansowane maszyny sterowane numerycznie. Do ich obsługi niezbędne jest uzyskanie stosownych uprawnień.

W jaki sposób przeprowadza się proces gięcia CNC?

W zależności od jakości obrabianego tworzywa gięcie cnc może odbywać się na zimno lub na gorąco. W tym celu wykorzystuje się stosownie trzy techniki:

  • gięcie cnc na specjalistycznych prasach;

  • gięcie cnc przy użyciu walców;

  • gięcie cnc na zasadzie przeciągania.

 

 

Czy wiecie jakie korzyści wynikają ze stosowania gięcia blach w technologii cnc?

Tak naprawdę jest ich mnóstwo. Nowoczesne urządzenia wyposażone są w minikomputery, dzięki którym udział człowieka w procesie produkcyjnym jest zoptymalizowany do niezbędnego minimum. Dzięki temu firmy mogą pozwolić sobie na dużą, bo nawet kilkudziesięciu procentową obniżkę kosztów.

Technologia gięcia cnc to prawdziwa rewolucja w sektorze obróbki wyrobów metalowych oraz blaszanych. Niezwykła precyzja oraz dokładność obróbki tworzywa pozwala niemalże całkowicie wykluczyć ryzyko popełnienia błędu na każdym etapie produkcji wyrobów blaszanych tworzonych pod indywidualne zamówienie klienta.